Zrušené pomníky a sochy.

Socha sv. Jana Nepomuckého byla postavena a slavnostně odhalena na mostě u restaurace v Těchlovicích roku 1809. Zřejmě vadila občanům německé národnosti a tak byla vandaly 26.9.1934 v 02 hod. stržena do potoka. Byla tak způsobena škoda 1000,-Kč. Socha byla opět obnovena a zdobila most až do r. 1966, kdy proběhla rozsáhlá oprava mostu v rámci regulace pstruhového potoka. Kde těchlovická socha skončila, není známo.

 

Tichlowitz02a

 

Socha-z muzeaM

 

222M

Nepomuk

     

Pomník obětem 1. světové války.

   18. srpna 1938 byl při velké národní slavnosti odhalen pomník 28 obětem padlých v 1. světové válce. Během 1. světové války se musely odvádět barevné kovy, např. hmoždíře a mosazné kliky, které se nahrazovaly železnými. V celé obci probíhal sběr kopřiv, které sloužily k výrobě látek pro vojáky. Tento pomník byl umístěn v Těchlovicích pod bývalou školkou, mezi tratí a silnicí.(Dnes vzrostlá lípa s lavičkou).

 

Pomník.jpg

 

 

Tento pomník „Tichlowitz 1923“ je asi původním pomníkem padlých v 1. světové válce, který byl v roce 1938 nahrazen novým pomníkem nahoře.

 

Pomník1.jpg

 

 

Neznámý pomník.

 

Naproti kostelu stával pomník, o jehož historii se mi nic nepodařilo zjistit.

 

Těchlovice pivovarm

 

 

 

Pomníky sovětských vojáků.

   Na dnešní točně v Těchlovicích byly v roce 1976 po průvodu a položení květů slavnostně odhaleny pomníky našich osvoboditelů-sovětských vojáků. Čest jejich památce. K těmto pomníkům našich osvoboditelů se každoročně konaly průvody a pokládaly se kytice. Probíhaly zde projevy, zazněla Internacionála a pionýři zde stávali čestnou stráž.

  Pomníky byly poškozeny vandaly a nakonec zrušeny po výstavbě nových pomníků na místním hřbitově v roce 2014.

 

Pomník  1a