Rozhledny v nejbližším okolí:

CHlum1.jpg

Velký chlum-8 km leží v nadmořské výšce 207 metrů.  V roce 1997 byla zrekonstruována a opět otevřena pro veřejnost, na vrchol vede 61 schodů. Výhled je na okolí Děčínska, dohlédnete až na vzdálenou Milešovku a Děčínský Sněžník.

strazny_vrch.jpg

Strážný vrch-13km.Volně přístupná, 12 metrů vysoká, dřevěná rozhledna na Strážném vrchu u Merboltic byla postavena a slavnostně otevřena v roce 2006.  Samotný vrch, je znělcovým kuželem a vypíná se nad řekou Ploučnicí do výšky 601 metrů.

kohout.jpg

Kohout-13 km. Malou kamennou rozhlednu na vrchu Kohout najdeme ukrytou v lesích asi 4km jižně od severočeského městečka Benešov nad Ploučnicí. Přístup je možný také z obce Valkeřice po červené turistické značce. V roce 1908 byla postavena Spolkem německých turistů na 589 m vysokém vrchu.

 

Sokolí vrch.jpg

Sokolí Vrch-19 km. Rozhledna byla postavena roku 2003 jako telekomunikační věž s rozhlednou. Krom nádherného výhledu zde najdete také spousty suvenýrů a samozřejmě občerstvení. K rozhledně se dostanete po silnici z centra obce Dobrná, případně po zelené turistické trase z Huntířova.(506 m. n. m.)

Verneřice1.jpg

Náčkovice-17 km. V roce 2003 postavila firma Eurotel u obce Náčkovice telekomunikační objekt, jehož součástí se stala i věž s vyhlídkovou plošinou, která se nachází v pouhých 8,5 m. Na tuto plošinu vede 45 kovových schodů. Rozhledna byla otevřena v roce 2004. (660 m. n. m.)

 

Varhošť.jpg

Varhošť-22km. (639 m) je čedičový vrch, jež se zvedá severně nad obcí Hlinná, Na vrcholku tohoto kopce stojí 15 m vysoká železná rozhledna s krásným kruhovým výhledem. Rozhledna má čtyři vyhlídkové plošiny a nejvyšší je ve výšce 15 m. Po zelené značce se z Litoměřic vydáme přes obec Hlinná na rozcestí Pod Varhoštěm a odtud po žluté.

 

Erbenova vyhlídka1.jpg

Erbenova vyhlídka-21 km se nachází v Ústí nad Labem nad čtvrtí Dobětice. Vyhlídka je 8 m vysoká kamenná rozhledna v nadmořské výšce 420 m. Rozhledna je volně přístupná veřejnosti.

 

Sněžník.jpg

Děčínský Sněžník-27 km. Nejvyšší stolová hora (723 m n. m.) v České republice. Kamenná rozhledna z r. 1864. Na severním okraji Drážďanská vyhlídka, na jižním úpatí Švédský hřbitov z třicetileté války.