Hospody v Přední Lhotě.

 

Niederwellhotten12.jpg  Niederwellhotten12a.jpg 

   Před druhou světovou válkou byly v Přední Lhotě dvě hospody. První pod Vrabincem v č.p. 26, v které byl nějaký čas nevěstinec. Později, je zmíněna jako česká hospoda. Mezi touto hospodou a trafostanicí byla cesta, kterou se jezdilo koňmi a kravami až k Vrabinci. Továrna naproti této hospodě byla postavena v roce 1872 a vyráběla se zde kopyta. Později zde byla galvanizovna a vyráběly se zde knoflíky se smaltovaným povrchem.

 

Niederwellhotten11a.jpg   Druhé hospodě v č.p. 9, se říkalo „U Staňků“, nebo „Západ“. Výčep byl z chodby vlevo, vpravo byl obchod a v prvním patře taneční sál. Mimo zábav, plesů a dalších společenských akcí se zde promítaly i filmy, nebo zde spolek zahrádkářů pořádal výstavy ovoce. Například v roce 1957,  zde bylo vystaveno přes 100 druhů jablek asi 40 druhů hrušek a různé další druhy ovoce a zeleniny. Občané obce si přišli se zájmem výstavu prohlédnout a vyslovili se o ni velmi pochvalně. Jednotlivé odrůdy ovoce byly odborníky - pomology z Děčína označeny.

Tato hospoda vyhořela 7.1.1978 při plesu „Dozorčí rady“. Požár byl zjištěn na poslední chvíli v 1:15 hod. Hosté stihli sebrat jen svoje věci, opustit sál a už se propadl strop, naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Niederwellhotten03a.jpg

 

Niederwellhotten08.jpg

 

Niederwellhotten 25.jpg